Caillou Telefon Görüşmesi

Caillou Telefon Görüşmesi

Caillou “Anne, anne!” diye kolunu çekiştirerek annesini çağırdı. Ala annesi cevap vermiyordu. Telefonda biriyle görüşüyordu. Caillou’ya döndü ve “Şu anda meşgulüm Caillou, telefonla görüşüyorum Lütfen bana bir dakika verir misin?” dedi.

Caillou, üzgündü. Annesine söyleyeceği çok önemli bir şey vardı. Annesi telefonu kapattı ve “Affedersin Caillou, bana söylemek istediğin şey nedir?” dedi. Caillou, yüksek sesle,”Rosie, kitabın yaprağını yırttı.” dedi. Telefon tekrar çaldı ve annesi telefona uzandı. Coillou biraz daha beklemesi gerektiğini biliyordu.

Caillou odasına gitti. “Buldum, anneme bir resim çizeceğim. Onun için bir resim çizmemden çok hoşlanır.” diye düşündü. Resmi bitirdiğinde, annesine göstermek için heyecanla mutfağa doğru gitti.

Caillou “Anneciğim! Bak senin için ne çizdim! ” diye seslendi. Annesi halen telefondaydı. Telefonu kapattıktan sonra “Görebilir miyim?” dedi. Ama tekrar telefon çaldı.

Bu sefer çalan telefon Caillou içindi. Caillou telefona cevap vereceği için sevindi. Kendisini büyümüş hissetti.”Aloo. Büyükanne! Sen misin? Peki tamam. Anne. Büyükannem bizi evine çağırıyor. Gidelim mi? ” diye sordu Caillou. “Tabi ki!” diye cevap verdi annesi. Büyükannene “Birazdan orda olacağımızı söyle. ” dedi annesi.

“Caillou, bu yavru köpeği hatırlıyor musun? ” diye sordu büyükannesi onlar içeri girerken. “Evet hatırladım.” dedi Caillou ve onu okşamak için yere oturdu. “Onunla oynayabilirsin bundan hoşlanacaktır.” dedi. büyükannesi. Cailloi ve Rosie küçük köpek ile oynuyorlardı. Köpekçik ayakları havada sırtının üzerinde yuvarlanıyordu.

Birden telefon çaldı ve küçük köpek havlayarak zıpladı. Büyükannenin yanına koştu ve eteğini çekiştirmeye başladı. Caillou ve Rosie şaşırmışlardı. Büyükanne telefonu bırakınca köpek eteğini bıraktı. Caillou ve Rosie gülmeye başladılar.  “Buna inanabiliyor musunuz ne zaman telefonda konuşsam hep bunu yapıyor. ” dedi büyükanne.

“Neden?” diye sordu Caillou. “Belki de onu tamamen unutacağımı zannediyor.” diye cevapladı büyükannesi. Caillou’ya gülümseyerek, “Tıpkı tanıdığım bir çocuğa benziyor.” dedi annesi.

Yazar: masal-oku.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir