Süpriz Doğum Günü

Süpriz Doğum Günü Masalı

Bu sabah pembe evde büyük bir telaş vardı. Bugün evin küçük kızının doğum günüydü.
Evdeki eşyalar küçük Ece’ye süpriz yapacaklardı. Bunun için hazırlığa başladılar. Önce aralarında iş bölümü yaptılar.

İlk iş Vov vov süpürgenindi. Hızla salonu süpürdü. Bu sırada uçan temizlik bezi de uçarak tüm tozları aldı. Puf puf koltuklarda çok heyecanlıydı. Minik çocuklar üzerinde rahatça oturmalıydı. Pat pat birbirlerine çarptılar. Kabardılar ve yumuşacık oldular.

Sandalyeler üst üste çıktılar. ve salonun ortasına bir ip gerdiler. İpin üzerine rengarenk balonlar ve fenerler astılar. Tiktak Saat:

– Arkadaşlar Ece’nin gelmesine az kaldı. Arkadaşlarını da aramalıyız dedi. Zır zır telefon:
– Bu benim görevim, dedi ve hemen numaraları çevirmeye başladı. Ece’nin arkadaşlarını süpriz doğum gününe davet etti.
Ece’nin oyuncak kutusundaki harfler hızlıca salona koştular. Hepsi el ele tutuştular “MUTLU YILLAR ECE” yazdılar.

Masa örtüsü uçuşarak dolaptan çıktı. Masanın üzerine yayıldı. peçete, çatal, bıçak ve tabakları alarak masaya dizildiler. Tabaklar masanın kenarında üst üste beklemeye başladılar.
Mutfaktaki eşyalarda çok güzel bir doğum günü pastası hazırlamışlardı. Pastanın üzerinde altı tane kırmızı mum vardı. Çünkü Ece altı yaşına giriyordu.
Ece’nin annesininde bir süprizi vardı. Ona beyaz bir elbise ve yeni ayakkabılar almıştı. Onlar da Ece’nin elbise dolabına saklandılar. Ding Dong diye zil çaldı. Ece’nin arkadaşları ellerinde çeşitli hediyelerle geldiler.
Tik tak saat haber verdi. Herkes saklansın Ece’nin gelme zamanı geldi. Tam bu sırada Ece’nin başucundaki saat çalmaya başladı. Okula gitme zamanıydı. Gördüğü güzel rüyadan gülümseyerek uyanmıştı.
Öğleden sonraki doğum gününde her şey rüyasındaki gibi gerçekleşmişti. Ece çok mutluydu. Bundan sonra evdeki eşyaları daha dikkatli kullanacaktı.

Yazar: masal-oku.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir