Bambi Masalı

BAMBİ MASALI

O ilkbahar günü ormanda herkes çok mutluymuş. Çünkü anne geyiğin yeni bir yavrusu olmuş. Bu şirin ve minik yavruya Bambi adını vermişler. Bambi güçlükle ayağa kalkmış. Zayıf bacaklarının üstünde doğrulmaya çalışmış. Kocaman güzel gözleri, yumuşacık tüyleri varmış.

Bambi çok geçmeden büyümüş. Ormandaki herkes onu çok sevmiş. Ne kadar da çok keşfedilecek şey varmış ormanda! Rengarenk kelebekler, yarasalar, köstebekler, tavşanlar… Bambi büyük bir merakla tüm bu hayvanları tanımaya çalışıyormuş.

Bir sabah uyandığında ormanın bembeyaz bir örtüyle kaplandığını görmüş. Çok heyecanlanmış. Öyle eğlenmiş ki, üşüdüğünü bile fark etmemiş.

Birden bir patlama duymuş. Av mevsiminin başlaması nedeniyle ormana gelen avcıların silahlarından geliyormuş bu ses. “Avcılar geliyor!” diye bağırmış Bambi. Ancak tam o sırada patlayan bir tüfekten gelen mermi Bambi’nin annesini öldürmüş.

Bambi büyük bir kederle ormanın kuytu bir yerine kaçıp gizlenmiş. Annesini özlüyor, ağlamasını durduramıyormuş.

Aradan zaman geçmiş. Bambi büyük kral geyikle birlikte dolaşmaya başlamış. Kral geyik ona ormanın ve hayatın sırlarını öğretmiş. Bambi’nin birçok arkadaşı varmış, ama onlar arasında en çok Bibi’den hoşlanıyormuş. Bibi çok güzel bir dişi geyikmiş.

Bahar yeniden gelmiş. Hayvanlar ormandaki huzur dolu yaşamlarını sürdürüyor, çiçeklerle kaplı yeşil çimenlerde, pırıl pırıl suların aktığı ırmak boylarında eğleniyorlarmış. Ancak bu mutlulukları uzun sürmemiş. “Yangın vaaar!” diye bir çığlık duymuş Bambi. Kaçmaya başlamışlar. Alevler ağaçları çatır çatır yakıyor, hızla onlara doğru yaklaşıyormuş.

Sonunda Bambi ve arkadaşları ırmağın öteki kıyısına geçmeyi başarmışlar. Bambi kendini kurtarmakla kalmamış; yeniden karşıya geçerek yüzmeyi bilmeyen arkadaşlarını da birer birer kurtarmış.

Bu kahramanlığı nedeniyle hayvanlar bir sonraki kral seçiminde Bambi’yi kendilerine kral olarak seçmişler. Bambi herkesin haklarını koruyup gözeten başarılı bir kral olmuş.

Ama onu daha da mutlu eden olay, Bibi’nin kendisiyle evlenmeyi kabul etmesi olmuş. Birlikte çok güzel günler yaşamışlar.

Yazar: masal-oku.com

2 thoughts on “Bambi Masalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir